Lajme

07/05/2024

Pelegrinët e Urdhrit të Maltës mbushin rrugët e Lourdes

Ka përfunduar pelegrinazhi i 66-të ndërkombëtar në Shenjtëroren e Zojës së Lourdes. Si çdo vit në fillim të majit, rrugët e qytetit francez u…

19/04/2024

Vizitë zyrtare e Presidentit Shqiptar në Urdhrin e Maltës

Mjeshtri i Madh i Urdhrit Sovran Ushtarak të Maltës, Fra’ John Dunlap, priti sot në Pallatin Magjistral në Romë Presidentin e Republikës së Shqipërisë, Bajram Begaj,…

24/03/2024

Ambasadori Palumbo dhe Arqipeshkvi Dodaj organizojnë pritje për delegacionin rinor të Malteser Gjermani

Malteser Youth Germany nisi vizitën e saj njëjavore në Shqipëri në ditën që Kisha Katolike feston të Dielën e Larit.

24/03/2024

Solemniteti i të Dielës së Larit në Katedralen e Tiranës, kremtuar nga Imzot Arjan Dodaj, Arqipeshkëv i Tiranë-Durrësit dhe Kapelan Nderi i Urdhrit Sovran Ushtarak të Maltës

Palm Sunday was celebrated in all its immense solemnity in St Paul's Cathedral in Tirana, celebrated by the Archbishop of Tirana-Durrës, Monsignor Arjan Dodaj, Conventual Chaplain ad honorem of the Sovereign Military Order of St. John of Jerusalem, of Rhodes and of Malta.

23/03/2024

Vizitë në shkollën Shën Lucia Filippini në Berat

Ambasadori i Urdhrit të Maltës në Shqipëri vizitoi shkollën e Shën Lucia Filippini në Berat, të themeluar dhe drejtuar nga Instituti Papnor i Maestre Pie Filippini...

22/03/2024

Ambasadorit Palumbo takon Kryetarin e Këshillit të Qarkut Berat

Ambasadori i Urdhrit të Maltës në Tiranë takoi Kryetarin e Këshillit të Qarkut të Beratit, z. Donald Molishti, më 22 mars...

21/03/2024

Vizitë kortezie në Prefekturën e Vlorës

Gjatë udhëtimit të tij në jug të vendit, Ambasadori i Urdhrit të Maltës në Shqipëri zhvilloi një takim me Prefektin e Qarkut Vlorë, z. Vangjelo Tavo...

21/03/2024

Ambasadori i Urdhrit të Maltës takon Kryetarin e Bashkisë së Vlorës Ermal Dredha

Më 21 mars, në Bashkinë e Vlorës u zhvillua një takim mes Ambasadorit Stefano Palumbo dhe Kryebashkiakut Ermal Dredha...

21/03/2024

Vizitë kortezue e Ambasadorit Palumbo tek Imzot Giovanni Peragine, Ipeshkëv i Shqipërisë së Jugut në Vlorë

Më 21 mars, Ambasadori Palumbo zhvilloi një vizitë kortezie tek Imzot Giovanni Peragine, Administrator Apostolik i Shqipërisë së Jugut...